jake4445 jake4445
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

a pet store sold 245 cans of cat food last weekend for a total of $90.65. what was the price per can?

Respuesta :

takabaka526
takabaka526 takabaka526
  • 02-07-2018
37 cents per can. ($0.37/can)
Answer Link
annaclaire22 annaclaire22
  • 02-07-2018
2.70 per can because when you work out the math you get that
Answer Link

Otras preguntas

Any Stray Kids fans? If so, whats ur favourite song from them? I need some recommendations lol
what is business and nonbusiness receipts
Why did the framers establish ONE supreme court?
What does the reader learn about jack when he slashed the green candle buds?.
Find the volume of the sphere. Round your answer to the nearest tenth.
“Jane read a book by the babbling brook” contains all of the literary devices EXCEPT A. Alliteration B. Hyperbole C. Onomatopoeia D. Personification
2. At about what temperature will 37 g of both copper(II) sulfate and potassium chloride disse in 100 g of water?
Write: What comment is the author making about scientific advancements like Newtri?
1. Write in Simple Past the next sentences with the verbs in brackets.
Consider a standard deck of 52 cards (13 cards each in 4 suits, clubs, spades, diamonds and hearts). What is the probability of picking out a jack of spades and