SweetieSmat
SweetieSmat SweetieSmat
  • 02-08-2018
  • Biology
contestada

Say it costs $2.25 to ride the T. If you ride 2 times a day for the month of July how much would you spend?

Respuesta :

vunderkid
vunderkid vunderkid
  • 02-08-2018

$2.25*31*2=139.5

You will spend $139.5 on July

Answer Link

Otras preguntas

What do you prefer-reading a book or watching a movie?Support your answer with logical reasons​
A table tennis ball is made of plastic and has air inside it. While playing table tennis, Nakul accidentally stepped on the ball and it was dented as shown belo
an inequality that represents each verbal expression. v is greater than or equal to 5.
Managers in a cosmetics factory have been having problems with employees starting cliques. To develop more of a team culture, the ceo suggested utilizing mary p
3.) Let t= the number of tomatoes Tye planted last year. This year she planted 3 times as many. Write an algebraic expression to show how many tomatoes Tye plan
How many miles of silver will be generated if 1.30 miles of zinc is placed into silver nitrate solution
Please help I’m confused
Types of conclusion In a nut shell, when you look
2) A skier stands at rest and begins to ski downhill with an acceleration of 3.0 m/s² {downhill). What is her displacement after 15.0 seconds?
A diver sits on a boat at the surface of the ocean preparing to dive. She dives in and descends to -128 feet. After a few minutes, she ascends 45 feet to swim w