cltilde cltilde
  • 05-09-2018
  • Mathematics
contestada

8th need help with this 8th grade math

8th need help with this 8th grade math class=

Respuesta :

kelseycollins070
kelseycollins070 kelseycollins070
  • 05-09-2018

the answer to you question is 10 weeks because if you times 15 by 15 you will get $225 and that will leave you with $200 after you subtract the $25 out and there you have your answer

Answer Link
jenifergabriel800
jenifergabriel800 jenifergabriel800
  • 16-09-2020

Answer:

10

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

At the market, almonds cost $0.51 per ounce. How much does a bag of almonds cost if it weighs 1.6 ounces?
Why is Britney Spears insane? I’m graduated so my points are up for grabs cause I’ll never use them. I have to at least as a question with it though.
A watermelon weighs 4.2 kg and a pumpkin weighs 2 kg 250g Express the total weight of the items in kilograms. (30 points​
5. What metaphor did Las Casas use to describe the natives and where does this metaphor come from?
State whether a dilation with the given scale factor is a reduction or an enlargement. 3. k = 1.25 5.k=5/4 6.k=0.85
62. Triangle ABC has vertices as shown. What is the area of the triangle? A. √72 square units B. 12 square units C. √288 square units D. 24 square units A(1,4)
- Briefly describe how you would prepare a simple acid base indicator.
3 An egg is thrown upward with an initial speed of 4 m/s. After 6 seconds, the egg's velocity is m/s
the length of a rectangular is one less than twice the width. Find the length + width, if the perimeter is 40
Which decimal below is equivalent to 5/9?