garytorresangulo garytorresangulo
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintball all together the balls cost $35.99 about how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

infinitedip infinitedip
  • 03-10-2018
around 2.30 per pound

35.99÷15.6=2.307

Round up to 2.30
Answer Link

Otras preguntas

What is Taurine? Please help :)
Why is living important
Someone please help me : evaluate 3st to the second power + 2s if s=5 and t=3??
How does a Retinal Scan Work?
The resultant resistance of two resistance wires in series combination is 108 ohm and in parallel combination is 24 ohm. find the value of individual resistance
you are planting a rectangle garden. it is 5 feet longer than 3 times its width. the area of the garden is 250 feet. find the dimensions
can someone please help ? (:
the area of Alicia's garden is 81 square feet. what are the dimensions of her garden?
How do I Stargaze? Please help :)
What is the simplified answer to the problem 9+5r-9r??