lizziealex03 lizziealex03
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

If muffins cost 5.24 how much would 5 muffins cost

Respuesta :

kitamuragu
kitamuragu kitamuragu
  • 03-01-2019
5.24 x 5 = $26.2
5 Muffins would cost $26.2
Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-01-2019

Answer:

$26.20

Step-by-step explanation:

If muffins cost $5.25, and we buy 5 muffins, multiply 5 by $5.24

5*5.24 = $26.20

Answer Link

Otras preguntas

Of the 1,000 students in a local college, 420 own brand X mobile phones and 580 own brand Y mobile phones. Of these students, 80 own both brands of mobile phone
George Washington tried but failed to convince Americans to avoid getting involved with political parties isolating the nation from international relations sett
During the Hoover administration, several economic warning signs appeared. Can you name them?
The British Reform Bill of 1867 extended the right to vote to __________.
Kara has 21 collectible buttons to sell. She sells the small buttons for $3 and the large buttons for $4, and earns a total of $68. If the small buttons are rep
how can you reduce the stress of completing a project
Find the 3rd term in this sequence: tn= 2n/5
Who was the winning general for the North in the Civil War? Ulysses S. Grant Robert E. Lee Abraham Lincoln Winfield Scott
what are chromosomes made of? a. Gametes b. Carbohydrates c. DNA d. Tetrads
which is the correct order of processes that occur for water to move from a lake to a cloud and then turn into rain