juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the product? (8×10^2)⋅(2.5×10^2) a) 2×10^2 ​ b)​ 2×10^3 ​ ​c) 2×10^4 ​ ​ d)​ 2×10^5 ​ ​
5. What is one of the memories Hester has during her three-hour ordeal on the scaffold in Chapter 1 of The Scarlet Letter? A. She reflects on her chi
how do I solve this problem −24−18p=38p?
​which condition is characterized by a lack of back-and-forth imitation of gestures and facial expressions during infancy and deficits in empathy and social ski
Why are cause and effect graphic organizers useful
Explain how estimating the quotient helps you place the first digit in the quotient of the division problem.
Chet asked drew if he could borrow a book. drew agrees and says that he will bring it to chet's room by 7 p.m. that night. when drew has not arrived by 7:30, ch
All of the following are good examples of​ "big rocks" EXCEPT
Who was the president of the united states when governor orval e. faubus tried to prevent the admission of the little rock 9 into central high school?
The mechanisms responsible for producing our experience of depth are also responsible for our perception of: