Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

Grapes were on sale for $0.92 per pound . If Jeff purchased 0.75 pounds , how much did he pay for the grapes ?

Respuesta :

alijean1
alijean1 alijean1
  • 02-05-2016
The answer would be $0.69 because that is 75% of .92
Answer Link

Otras preguntas

While a gas does 855 J of work on its surroundings, 1800 J of heat is added to the gas. Does the internal energy of the gas increase or decrease, and by how mu
How do you feel you have performed in the previous review period
how to solve 78.04÷8=
A 7-gallon jug of water costs $22.40. What is the price per pint?
Methodology A. Preparation of Setup for Paper Airplane
What are 5 facts about landfill pollution?
he disappeared in winter write it in negetive form​
Different for individual animals depending upon their place in the social hierarchy. a) True b) False
how to solve 78.04÷8=
How did the fist fight with TJ and Stacy end? a) With Stacy winning b) With TJ winning c) With Mr. Morrison breaking it up d) With Cassie breaking it up