bianca2007bv bianca2007bv
  • 03-10-2019
  • Mathematics
contestada

What brand is better ? Brand A: $2.50 Brand B: 35 for $3.25 Brand C: 50 for $5.25 Brand D: 100 for $10.00

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-10-2019

I belive that the answer should be D) 100 for $10.00 because I had this exact same question one time.

Hope my answer helps!

Thank you for letting me answer!

Thank you,

Florida Mermaid

Answer Link

Otras preguntas

a swimming pool holds 375,000 liters of water. two large hoses are used to fill the pool. the first hose fills at a rate of 1500 liters per hour and the second
three snack bars contain 1/5,0.22,and 19% of their calories from fat. which snack bar contains the least amount of calories from fat ?
An astronaut who weighs 126lb on Earth weighs only21lb on the moon. How much would a person who weights 31lb on the moon weigh on Earth?
What is one fact about xuchal
Why did Allies plan to land in Normandy and not somewhere else?
Give 3 examples to show work being done.
The fetus is nourished by the __________ during the first 7 weeks and by the _______ from week 8 through birth ?
Bethany's dog eats 450 grams of food per day. How many kilograms does the dog eat in a week
A moving company is trying to store boxes in a storage room with a length of 5 m, width of 3 m and height of 2 m. How many boxes can fit in this space if each i
what is 3 2/5 times 2 1/3