zay7865 zay7865
  • 04-10-2019
  • Mathematics
contestada

Kim sales necklaces to earn extra money. She charges $10 per necklace for material and $2.75 per hour to make unique gills. How much would lwo necklaces cost together it one takes her an hour to make and the other three hours to make

Respuesta :

v32daf v32daf
  • 04-10-2019

Answer:

31.00

Step-by-step explanation:

10+2.75=12.75

10+2.75*3=18.25

Answer Link

Otras preguntas

The Supreme Court's decision in the case of McCulloch v. Maryland most closely lined up with the position of which of the following? A. Alexander Hamilton B. Th
Which example illustrates an environmental policy based on tradable emission permits?
Need help with history
Excerpt from The Catching of Unshelled Fish Olive Green (Myrtle Reed) 7 And, fish or no fish, there are compensations. Into a day of heart-breaking and soul-sic
Multiple choice for economics (only two) someone please help mee​
Below is the last stanza of a poem, "Dover Beach," written in 1876 by Matthew Arnold.Ah, love, let us be trueTo one another! for the world, which seemsTo lie be
How do you sing to techno music
14tx=46;x=32 what's the answer?​
Solve 2^(6x-12)=(32)^(3x+12) for x.
please help asap When do spindle fibers first become visible? Question options: prophase telophase anaphase metaphase