alvadb2043 alvadb2043
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

Gabby purchased 4 bunches of cilantro for $11. If she needed to purchase 3 more bunches, how much would she spend in total?

Respuesta :

davidduarte1342 davidduarte1342
  • 02-12-2019

Answer:

$19.25

Step-by-step explanation:

11/4=2.75

2.75*7 =19.25

Answer Link

Otras preguntas

what other questions can maps answer besides where?
Say hurry up in Spanish ​
PLEASE HELP I WILL MARK YOU BRAINLIEST A bread company makes 4 types of bread. A restaurant chain ordered 612 loaves of each kind of bread. How many loaves of b
An element has four naturally occurring isotopes with the masses and natural abundances given here. Isotope Mass (amu) Abundance (%) 1 89.90470 52.93 2 90.90565
3. How does the author use the stage directions in the play to reveal aspects of Mrs. Stevenson's character? Cite text evidence to support your answer
Which three elements do paraphrases and summaries have in common? You must keep the same meaning as the original text. You must keep the same order of ideas and
. What is the median of this set of values? 6, 8, 10, 8, 4, 2, 12 4 6 7 8
How many astronauts have they selected over the last 60 years?
Can you guys help me? Plz
A geographer researching surface lakes would focus on which type of physical feature?