myfriendemily0oviwun
myfriendemily0oviwun myfriendemily0oviwun
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

5) Jacob bought three toy cars for a total of
$9. How much did each toy car cost?

Respuesta :

davidgudino10 davidgudino10
  • 02-12-2019
Each toy car costs $3
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2019

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

9/3=3

Answer Link

Otras preguntas

The 1994 Cairo Conference addressed the main issue of _____.
What does nein mean ?
Can you please put the answers in order
Write the equation of the line in point-slope form.
Glycerol (c3h8o3) is combined with two molecules of a fatty acid each with the formula c16h22o2 to form a diglyceride. individual fatty acids combine with glyce
A storm is moving in quickly. The weather station reported that is it traveling west at 40 miles per hour. This information describes the storm's acceleration.
The two most important languages in south america are
We've been waiting for only five minutes. Hace sólo cinco minutos que esperamos. Esperamos por sólo cinco minutos. Hace desde sólo cinco minutos que hemos estad
what is the following product ^3√4 • √3A) 2(^6√9)B) ^6√12C) ^6√432D) 2(^6√3,888)
Question has been canceled