angelmalcolm1226 angelmalcolm1226
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

If pizza cost 1.50 how many do you need to sell to make 120$

Respuesta :

ewalloga ewalloga
  • 03-12-2019

Answer:

the answer is 80 pizza pies.

Answer Link

Otras preguntas

List three multiples of 9.
James bought 5/12 of a pound of dried cherries and 1/3 of a pound of dried cranberries. How much dried fruit did he buy? [Write your answer in simplest form.]
If you can exchange 104.51 US dollars for 1,322.14 Mexican pesos, what is the exchange rate of the US dollar to the Mexican peso, to three decimal places?
Which sentence does not contain any punctuation errors? A. My two best friends Alexandra and Bethany, went with me on a shopping trip. B. My two best friends, A
Which sentence uses italics correctly? A. I would like to read you this short poem, titled Sunrise. B. The song Edelweiss is sung as a farewell by the Von Trap
Compare using <, >, or =. 7/9_____4/9
what effect did the breakup of the soviet union have on Cubans?
Which word and punctuation mark corrects the punctuation error in this sentence? Your spelling, Sidney needs a bit of polishing. A. Sidney, B. spelling; C. You
A bat and a ball cost one dollar and ten cents in total. The bat costs a dollar more than the ball. How much does the ball cost?
Find the missing side of the triangle the base of the triangle is 3 and 1/4 and the area is 12 and 2/5 find the missing side SHOW WORK