idagomez47 idagomez47
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

1 Point
Gerald has $25 to buy maps for his hiking class. Each map costs $3. How
many maps can he buy? Do not include units in your answer.

Respuesta :

makailaleroy734
makailaleroy734 makailaleroy734
  • 03-12-2019
The answer is 8 maps
Answer Link
juvngvbriel
juvngvbriel juvngvbriel
  • 03-12-2019
8 maps is your answer
Answer Link

Otras preguntas

Please help, need to get this done quick!
A bus traveled on a level road for 44 hours at an average speed 20 miles per hour faster than it traveled on a winding road. The time spent on the winding road
1. Fossils are most often found in ___________ rock. igneous sedimentary metamorphic 2. Any "signs" of past life activity, like footprints or burrows, are ca
what is the inverse function of f(x)=4x-7
35 rounded to the nearest hundred
identify a coordinate system you could use to describe the motion of a girl swimming across a rectangular pool
Suppose you increase your walking speed from 6 m/s to 12 m/s in a period of 1 s. What is your acceleration? Answer= Units=
why was the third estate upset about the tax system in france
Can someone tell me 5 similarities and 5 differences about pigeons and humans
Anybody know this ??