xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

an ice Cream truck driver determined he made 3.78 after selling 3 ice CREAM bars (using the equation y=kx) how much would earn if he sold 6 bars

Respuesta :

aliannacosta05
aliannacosta05 aliannacosta05
  • 01-02-2020
$3.78/3 bars = $1.26 per bar. $1.26 times 6 bars equals $7.56
Answer Link

Otras preguntas

0.3 x 0.9 Help Please!! WIll mark Brainliest!
Because Norman did not think that either of the two candidates deserved to win the election, he chose to __________ from voting. Question 1 options: abscond des
Most Americans get their insurance coverage through an employer-based plan.
10) A model of natural selection is shown here with a small beetle population. Some green beetles in the original population are shown as dying by predation. Th
Does a two-digit number exist such that the digits sum to 9 and when the digits are reversed the resulting number is 9 greater than the original number? Identif
what is the area of figure B
The management function that anticipates trends, then determines strategies and tactics to achieve them is:.
who is the father of groundhog day​
a Write and graph a system of linear inequalities: 3oxton 3000
Describe the conflict between Israel and its Arab neighbors and explain what this means for changing boundaries.