issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

use words to write 5280
Draw 8 lines that are between 1 inch and 3 inches long measure each line to the nearest fourth inch and make a line plot
What was the purpose of the ccc? they provided jobs for young men. they provided unemployment relief. it provided assistance for the aged. it investigated banki
An ice cream factory makes 170 quarts of ice cream in 2 hours how many quarts could be made in 36 hours what was that rate per day ?
When discussing the Earth's magnetic field we could say that the Earth has a geomagnetic north pole that is similar to the north pole of a magnet. geomagnetic
According to Elizabethan folklore, what do fairies do? Select all that apply. tangle maidens hair bring troublesome dreams give cold sores steal babies make dre
How did printing press change the world? short answer
The blue areas in the image represent the body parts that transport deoxygenated blood throughout the body. What are they called
If you divide this mystery number by 4, add 8 and multiply by 3, you get 42. What is the mystery number?
Which statement best explains why water is known as a universal solvent? The attractive force between polar water molecules and nearby nonpolar molecules is str