emomarin emomarin
  • 03-03-2020
  • Mathematics
contestada

A 20 packet box of detergent sells for $5.49. What is the unit rate


Respuesta :

kannakobayashi
kannakobayashi kannakobayashi
  • 03-03-2020

Answer:$0.27

Step-by-step explanation:

20=$5.49

1=20/5.49

1=$0.2745

Answer Link

Otras preguntas

Answer this question Angie and her friends are 3/4 of a pizza.Her brother joe ate 2/3 of what was left.How much did joe eat?
Which equation is equivalent to y-6=-12(x+4)
what are the constants of t-shirts
five times a number minus 12 is 92. what is  the number
what is x multipied by -x
the amount of kinetic energy a moving object has depends on its mass and its
how are solutions and compounds similar
What is 0.80 as a fraction
water is considered as a compound of hydrogen and oxygen and not a mixture of hydrogen and oxygen and comment on it
69/11 in a mixed number