desherylhill desherylhill
  • 03-03-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of 12 ounce package

Respuesta :

alexandrias1214 alexandrias1214
  • 03-03-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

To find unit price you have to have a price to divide the unit by thats not included in the information for the package.

Answer Link
hunterbonter87
hunterbonter87 hunterbonter87
  • 03-03-2020

Answer:

16

Step-by-step explanation:

166msksodudududidiejdjjdjdidid

Answer Link

Otras preguntas

Which equation has the same y-intercept as y=4x-3?a. y-3=x              b. y=8x+3    c. 3-y=4x      d. y=-3+8xWhich of the following is the equation of the line
How is it possible for Mercury to have frozen ice ?
what is the answer for (20,8),(9,16) ?
how is mass transit in cities a possible solution tk urban air pollution?
Marika and Freddy sold 70 homes for Ron Realty. If Marika sold 2.5 times as many homes as Freddy, how many homes did each sell?
Which equation has the same y-intercept as y=4x-3?a. y-3=x              b. y=8x+3    c. 3-y=4x      d. y=-3+8xWhich of the following is the equation of the line
Historians of china have traditionally dated the beginning of Chinese civilization to the founding of the what??
How were life forms affected by the rise in atmospheric oxygen levels that began 2.2 billion years ago?
(10y^3+20y^2+55y)/5y
Historians of china have traditionally dated the beginning of Chinese civilization to the founding of the what??