renemiewongh
renemiewongh renemiewongh
  • 03-03-2020
  • Mathematics
contestada

You purchased several 3-ring binders at the store. They each cost the same amount of money. If the total cost was $49.90 and each binder cost $4.99 estimate how many you purchased.
NEED ASAP

Respuesta :

eliste eliste
  • 03-03-2020
You bought 10 3-ring binders
Answer Link

Otras preguntas

The interior angles of a polygon add up to 1,800°. How many sides does it have? Give a reason for your answer.
from which city did the patriot troops march into battle?
give an example where instantaneous speed is different from average speed
which of the following is not true about Australia ?
A 2 gallon bottle of fabric softener costs $28.16. What is the price per cup
A courtyard in the shape of a right triangle is set in the middle of three square office buildings, with one office building along each side. Which statement i
How much heat is produced by burning 4.00 moles of acetylene under standard state conditions?
What is the probability of 2 teams being sold out when they have sold out of 6 events out of 10 events
The presentation view can be changed in which two places
How to solve this problem?