aliyahr511 aliyahr511
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

Last week Geraldo bought 7 pounds of apples for $5.95. This week apples are the same price, and he buy 4 pounds. How much will he pay?

Respuesta :

casandraalvarez56 casandraalvarez56
  • 04-03-2020

Answer:

$3.40

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Who is more likely to object to a proposed 1 percentage point increase in the city sales tax—the owner of a local liquor store or the owner of a local video ren
Dominic needs an $1,800 loan in order to buy a refrigerator. Which loan option would allow him to pay the least amount of interest?
Task 1Take a look at the pictures below.Picture BPicture A1. Describe the two images.2. Does the image show observance of occupational health and safetyprocedur
determine the number of milliliters in a volume of 2.81 fluid ounces
how do you write 2 divided by 3 as a fraction
An employee who works from home is participating in what activity?​
Estimate 307‾‾‾‾√ between two consecutive whole numbers. Enter the numbers in the boxes below.
Hey guys, could anyone help me out with this? Just fill in the blanks ^^​
How does the human heart interact with gravity
PLZZZZ HELLLPP In the figure, AABC ~ADEF. Solve for x. (5 points) A. X=5 B.x=12 C.x=4 D.x=7.5