swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

what can alcohol damage and make it more difficult to understand how far away an object is
How can i tell the difference between a one element and another?
A supervisor at a manufacturing plant is told to dump chemicals used in the refining process rather than dispose of them properly according to safety regulation
The tall of Granada, in 1492, signified the end of the
A study of 600 college students taking statistics 101 revealed that 54 students received the grade of a. typically 10% of the class gets an a. the difference be
If a ball is thrown upward at 64 feet per second from the top of a building that is 120 feet high, the height of the ball is given by s = 120 + 64t − 16t2 feet
If .4e + 2.4 = 0 then what is the value of e?
What does speed of a wave depend on
Depressents often cause ________, making changes in brightness painful and temporality blinding ? A. Faster pupil contraction and dialation B. Slower pupil conc
The approach to preparing financial statements based on recognizing revenues when they are earned and matching expenses to those revenues is: the time period as