eduardobd102 eduardobd102
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

DATE
g Practice
cost | 2. Iona's favorite peaches are $2,50 per pound at the local
farmers' market. She bouppt 35 pounds of the peaches
How much did she spend?
he
How much did he spend

Respuesta :

bonbon8196 bonbon8196
  • 03-04-2020

Answer:

She spent  $87.5

Step-by-step explanation:

35* 2.50= 87.5

Answer Link

Otras preguntas

Susie wants to take her friend out for lunch.She wants to spend $9.75 each person. How much will she spend in all.
Summary of Causes of War of 1812
PLEASE HELP ME N O W. I NEED T H I S. 10 POINTS PLEASE
Please help me! I will mark brainliest! I don't get polynomials and all that other stuff. So this question is really hard. Multiply and simplify.(x - 4) (x^2 –
Solve 1 2 + 1 2x = x2 − 7x+10 4x
Rewrite the following quadratic functions in intercept or factored form. Show your work. y = 9 + 12x + 4x^2
The price of a car has been reduced from $19,000 to $11,590. What is the percentage decrease of the price of the car?
Find the distance between 7 and -6
The Anwser please cause I do not understand just plez help
find the distance between C and D on the number line c=3 and d=11