HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

Yanis fires pottery in a kiln. He decides to measure the rate of change of temperature of the pottery over time. What would be an appropriate unit for Yanis's p
A(n) __________ is a common list operation used in programming. its purpose is to iterate through a list of items, one item at a time, and check each one to see
which of the following statements explains the impact that the russian revolution had on world war 1
A biological or physical vehicle that carries an agent to a host represents a ____.
Three consecutive numbers that have a sum of 159. What are the numbers?
Short speeches delivered in the presence of another character but directed to and only heard by the audience are
A farmer ordered 3/4 ton of soil. He wants to divide it evenly into 8 flower beds. How much will he have for each bed?
How can an arthropod grow if it is enclosed in an exoskeleton?
Help I don’t know the answer
An electron is projected vertically upward with a speed of 1.70 ✕ 106 m/s into a uniform magnetic field of 0.320 t that is directed horizontally away from the o