emar3391
emar3391 emar3391
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Q4:
A box of 3 tube lights costs $3.72. What is the cost per tube light?

Respuesta :

alexfeldman09 alexfeldman09
  • 01-05-2020

Answer:

1.24

Step-by-step explanation:

divide 3.72 by 3

Answer Link
skylar06hillier
skylar06hillier skylar06hillier
  • 01-05-2020

Answer:

$1.24

Step-by-step explanation

$3.72 divided by 3= 1.24

Answer Link

Otras preguntas

What prevents ions from crossing the plasma membrane via simple diffusion? A. Ions are too large. B. Ions carry a charge. C. Ions are hydrophobic. D. Ions do n
what is the complete subject in the following sentence? the young boy rode the bus to school.
What is the lcm of two numbers that have no common factors greater than 1?
91,007,500 in scientific notation with positive powers of 10
5.4 5.400 less greater
what is the place underground where plates start to slip called.
What would I put for the digit valuenumber 601,099 in the ten thousand place+
a=(vf-vi)/t solve for vf
do u guys know the answer for 4/5b=16
Can some one help me ??? Anyone ?