misalvarez100 misalvarez100
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

María bought five apples for 20 cents each, she also bought three pounds of bananas for 25 cents per pound. How much did she spend ?

Respuesta :

sdkircee10 sdkircee10
  • 04-05-2020

Answer:

She spend $2.00.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

According to sieyes what is the difference between the rights of a passive citizen and an active citizen
explain how the movement of tectonic plates, volcanic eruptions, earthquakes and climate change can contribute to the earth's species ability to adapt to change
Look at the figure. If doing a two-column proof, what will be the very last statement? Question 1 options: X = 15 MN¯¯¯¯¯¯¯ = RS¯¯¯¯¯ Division Property of E
Microbes that grow readily on the benchtop or in a temperature-controlled incubator that is not sealed from the atmosphere in the room are ___.
Melanie, a white female employed at the office corner for three months, is married to muhammad, who is of middle eastern descent. melanie has been subjected to
Over 11.2 hours, the temperature changed −2.9 degrees each hour. What was the total temperature change? Enter your answer in the box
what was the main reason that pope´s rebellion was successful
1. Which element of plot matches the definition? the outcome of the conflict in a plot (1 point) resolution exposition rising action falling action
¿Qué fecha es el miércoles si hoy es martes 29 de diciembre?
Why does it take longer to boil water then melt ice?