athenacamacho5305 athenacamacho5305
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

Anyone know the answer to this please answer asappppo!!

Anyone know the answer to this please answer asappppo class=

Respuesta :

drewuwu221b
drewuwu221b drewuwu221b
  • 03-06-2020

Answer:

The oranges cost $2.00 apiece, and the apples cost $0.50 apiece. Your equation would be 0.5x+2y= price.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The goals of Macroeconomics relate to the ______________ to achieve a balanced higher standard of living for a nation.
What is -9 x (5 - 2x) I need an Urgent answer!! Thank you
The ________ is the part of the computer that actually runs programs and is the most important component in a computer.
Amy recently took a job helping people register to vote. If she can register 200 people in the first 10 days, she becomes a full time employee. On her first day
Write a program that inputs the following information from the user, using the Win32 Read-Console function: first name, last name, age, phone number. Redisplay
Give me some questions about religion pls.
what mass of Ca(OH)2 will react with 25.0 g of phosphoric acid to form the preservative calcium propionate according to the equation?
Give me some questions about religion pls.
In the human body, the exchange of materials between blood and interstellar fluid directly involves blood vessels known as___________.
What was the primary reason why settlers in the mid-to-late 1600s founded the Southern Colonies? to enjoy the warmer climate to build fisheries near the ocean t