boegrimmer
boegrimmer boegrimmer
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

please help meee it has time limit​

please help meee it has time limit class=

Respuesta :

karahwli
karahwli karahwli
  • 03-06-2020

Answer:

It is boxes of cereal and bags of pretzels.

Step-by-step explanation:

Boxes of cereal costs $3.95 per box and pretzels cost $3.59 per bag. This is because 15.8÷4= $3.95 and 10.77÷3= $3.59

Answer Link

Otras preguntas

Solve for x 4x-16 2x+16
simplify. giving brainliest :D show steps in a simple way (not to long of an example ty :))
2+9 is 13 is this the write answer
Which idea is typically associated with the word "spade”? leisure time city life writing poems hard work
Cylinder with height of 5 and length of 12 what’s the volume
How do metamorphic rocks form?
Which of these changes is a possible negative consequence of farmers allowing livestock to overgraze a pasture? O A. Abundance of clean air O B. Deforestation •
Convert the measurement to the specified five unit round to 2 decimal Place necessary
The measures of the angles between the resultant and two applied forces are 26° and 20°, and the magnitude of the resultant is 80 pounds. Find the magnitude of
Describe how you would use effective stage directions in your play script. Explain why you would make the choices described. Be specific and detailed in your re