steventapsoba59 steventapsoba59
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

Nina goes to the neighborhood store to buy 14 rolls of toilet paper. If she spent $20.02 in all for her purchase, how much does one roll of toilet paper cost?

Respuesta :

Pizzaunicorn48
Pizzaunicorn48 Pizzaunicorn48
  • 01-09-2020

Answer:

Each roll is $1.43.

Step-by-step explanation:

20.02 ÷ 14 = 1.43.

1.43 × 14 = 20.02.

Answer Link

Otras preguntas

What is the estimate of the probability of being stuck by a train during your commute?
The line y= mx + c is parrallel to the line y=2x + 8The distance AB is 9 units Find the value of m and the value of c.
Russ is solving an equation where both sides are linear expressions. he sets the expressions equal to y and graphs the system finding that they are the same lin
the example of protective food is​
pls help best u canWhat is the range of possible sizes for side x?
Which of the following will increase entropy in a reaction? Group of answer choices A. Using a larger particle B. heating up the reaction C. cooling down the re
I WILL MARK U BRAINLIEST IF U ANSWER THIS QUESTION! NEED IT ASAP PLS
Which political party — the democrats, the republicans, or the populists — offered a platform that best represented the interests of the united states in 1892?
Sorry, I’m in kind of a rush, could you guys explain this to me? Thank you so much!!! 35. Lucas and Jacob can paint a house in 1 hour working together. If Jacob
Read the following excerpt from Levitt and Dubner’s Freakonomics. Despite all the attention paid to rogue companies like Enron, academics know very little about