johnsonesiah28 johnsonesiah28
  • 03-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP 30 POINTS

PLEASE HELP ASAP 30 POINTS class=

Respuesta :

zutzut
zutzut zutzut
  • 03-09-2020

Answer:

1) $16.32 per lap

2) $19.17 per lap

3) $23.25 per lap

Step-by-step explanation:

simply divide the total amount of money by the number of laps

EX:

2) 230 divided by 12 = 19.17

Answer Link

Otras preguntas

The market demand for singing dolls is initially made up of 50 buyers. suppose there is a decrease in the number of buyers by 10. holding everything else consta
In recent years, consumers have protested against starbucks' practice of buying cheap coffee from colombian farmers and then selling pennies' worth of coffee fo
Suppose small business owners decide to spend less. how will this affect an economy? it will cause prices for many goods to increase. it will have no impact, si
What is a typical theme in pop music songs
a farmer has 220 bushels of beans for sale at a farmer's market. he sells an average of 16[tex] \frac{1}{4} [/tex]bushels each day. After 7 days, what is the ch
What is the main goal of a six sigma implementation?
Lauren is a sociology student who wants to examine the effects that a new restaurant, the tasty tidbit, has on the wait staff at competing restaurants in her to
When reading labels, look for foods low in saturated fat, sodium, and no added sugars. True False?
NEED HELP ASAP EXTRA POINTS Amy earns $0.16 per unit for the work she does. For all units she produces in a week over 1,000, she receives $0.26. What were her w
socialists and Communists viewed the depression as the