isaiahquin2020
isaiahquin2020 isaiahquin2020
  • 04-09-2020
  • Chemistry
contestada

The price of tomatoes is 1.8 lb/$. How many $ would you need to buy 8.1 lb?​

Respuesta :

sofiadearden sofiadearden
  • 04-09-2020
if you divide 8.1 by 1.8 that leads to 4.5
Answer Link

Otras preguntas

What’s your favorite time in history? Why? Explain your answer.
Spain's dialect is called "Castilian Spanish." TRUE OR FALSE
In a nonarchy, when supreme power rests in a constitution, it is referred to as a(n) ________.​
The teacher put hall passes on five desks. students' student's students type one
What is the probability of rolling a sum of 5 with two dice?
The first step in understanding an argumentative text is recognizing the claim. Identifying the reasons. Finding the evidence. Explaining the evidence.
What was the goal of the wealthy planters in the South?​
Dividing a Fraction into Equal Groups Three members of a teen hiking group hiked 3 5 of the entire Appalachian trail. The hikers took turns carrying a backpack
Can someone please please help me out?please
brainliest if correct [Image: A coordinate plane ranging from 5 to –5 counting by 1s.] Vertex C and vertex D are plotted on the graph. Plot vertexes A and B to