sunxkissed7 sunxkissed7
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

250 people in 5 buses unit rate

Respuesta :

fishwithpaypal
fishwithpaypal fishwithpaypal
  • 01-10-2020

Answer:

50.

Step-by-step explanation:

250/5 = 50

Answer Link

Otras preguntas

Alexa has $72 in spending money. She wants to buy matching shirts for her and her friends. The shirt she wants to buy costs $18 each. Write an inequality to fin
please help no trolls no links pls How does changing the mass of a wheelchair affect its velocity?
Can someone explain this to me I already know the answer is 50 but how is it 50?
Why did the United States choose to defeat Germany before Japan?
1. An increase in the interest rate makes all households worse off. a. True b. False 2. If a household is neither borrowing nor lending, any change in the inte
Greg spent $47.45 on five books. If each book costs the same amount, how much does one book cost?
CaCl2 Ca + CI2 Balance this equation
Are composed of polysaccharides or protein and act as antiphagocytosisSelect one:O a. CapsulesOb. Slime layerO c. GlycocalyxO d. S. layer​
A truck was carrying a substance in a tank. The molecules of that substance were moving away from each other. The truck parked overnight in a place where energy
2. What is the median (measure of center) number of TVs in Mr. Zimmerman's Class? type here