tmathesonm03p0l975 tmathesonm03p0l975
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 2 liter juice costs $2.50. Sam wants to know the cost per kiloleter

Respuesta :

jhemarschool jhemarschool
  • 02-10-2020

Answer:

0.002 is the kiloliter and if you multiply you get 0.005

Step-by-step explanation:

make me brainliest pls :)

Answer Link
asarenana1120
asarenana1120 asarenana1120
  • 02-10-2020

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

It's $6.25  because 2.50 x 2 = 5.00 so 5.00 = 4 liters and then divide 2.50 by 2, then add that to 5.00 and the answer is $6.25

Answer Link

Otras preguntas

what would be a situation in which you could use an excel chart to present your data
​​ What is the area of a rectangle with vertices at ​ (−4, 0) ​, ​ (−3, 1) ​ , (0, −2) , and (−1, −3) ? Enter your answer in the box. Do not round any side len
What was the Virgin Plan? a. Bicameral legislature to benefit large states b. Bicameral legislature with proportional vote
How many ways are there to arrange 7 distinct red and 5 distinct blue balls in a row such that:?
In the muscle cells in your body what energy is changed into what energy
How many two thirds ounce can be made with 8ounces
For the reaction n2(g) + 2h2(g) â n2h4(l), if the percent yield for this reaction is 77.5%, what is the actual mass of hydrazine (n2h4) produced when 27.70 g of
If a food does not contain the necessary amounts of a certain amino acid to meet a body need, that amino acids is referred to as a(n)
Stupid easy sos I can’t think today
Why do sda, sda1, sda2, and … all have the same major number but different minor numbers?