silvermcleodh silvermcleodh
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Liam had $250. Then, he and his classmates bought a present for their teacher, evenly splitting the $p cost among the 24 of them

Respuesta :

books345556 books345556
  • 02-10-2020

Answer:

Whats the question?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Type of picture Paul Revere made of the Boston massacre?
how does the carbon cycle work in the desert
Predict what happens when zinc is added to water
Use the order of operations and the digits 2,4,6 and 8 to create an expression with a value of 2
Orchids are a type of flowering plant. How would biologists explain how a living orchid species lacking leaves evolved from an ancestral orchid species that had
how could you compare the energy carried in two different longitudinal waves
At a store , 24 bottles of water and 6 bags of chips costs $23.40. Five bottles of water and two bags of chips cost $6.60. What is the cost of a single bottle o
y varies directly as x. if x=5 when y=12 find x when y=30
What is the 54th element on the periodic table?
next term in sequence 61, 122, 244, 488