westener
westener
03-10-2020
Mathematics
contestada
Please help or else i will fail rn
Respuesta :
lauratabach
lauratabach
03-10-2020
Answer:
$233.28
Step-by-step explanation:
8% = .08
480 x 1.08
518.4
45% = .45
518.4 x .45 =
$233.28
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 78+ )
Otras preguntas
Gerald works at the bread factory. He is responsible for taking the dough and putting it through the processor, which cuts the dough into loaf size balls. Tonig
Prepare a list of types and characteristics of society.
When did ancient rome become a independent city state.
which composition prominently features a wind instrument?
30. Quickly now, what is the sum of all integers from 1 to 100?.
How many cubic meters of carbon dioxide is required to ensure the noncombustibility of a 500-cubic-meter compartment filled with propane vapor
HEEELLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP
#6 Find the unit rate of the situation below: You pay $29.90 for 10 gallons of gas
will give brainliest Oklahoma’s Constitution was both modern and restrictive when it passed. List three reasons why some people thought it was progressive and t
A rheumatologist is a type of doctor that treats what type of diseases? A. autoimmune diseases B. immunity diseases C. digestive diseases