adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Two ploughmen can plough a filed in 10 days. Find the out how long it would take 5 ploughmen to plough the same filed working at the same rate.
Government would MOST likely use the tax increase to pay for building a church. Building a church O holding a carnival. O opening a restaurant. O funding publi
While a gas does 855 J of work on its surroundings, 1800 J of heat is added to the gas. Does the internal energy of the gas increase or decrease, and by how mu
Redondea 2.789 nearest 10
In a study of the length of several individuals of one species of fish caught, the following observations were recorded. The lengths were measured to the neares
Part C: For each parent, determine what percentage of their gametes will have each genotype. Remember that crossing over (recombination) does not occur in males
Use either Global Auto case study or your own organization as the basis for the assignment. You are an information system consultant working for New Century Sys
uguggygygbkuigyuyguygyuyugyugygyuguygyugyuguyugyu
An introductory, improvisatory-like movement that gives the performer a chance to warm up and sets the stage for a more substantive subsequent movement. A) Prel
What two outcomes of the Second Continental Congress unified the colonies?