ani823
ani823 ani823
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

a landscaping store charges 12.50 per pound of gravel if you purchase 3 pounds or less. any gravel you purchase beyond the first three pounds costs $10 per pound. write a piecewise function

Respuesta :

champ70
champ70 champ70
  • 01-11-2020

Answer:

i dont even know......

Answer Link

Otras preguntas

If ey/n + k = t, what is y in terms of e, n, k, and t? (A good explanation would be appreciated)
Justine is bothering her parents while they are shopping at the store. They buy her a toy in order to calm her down. Which type of conditioning is shaping Just
for each situation write the ratio 3 ways 3 apples for every 8 oranges
*A 0.145 kg baseball reaches a speed of 36 m/s from rest when a bat strikes. If the average force of 500 N was applied on the ball by the bat, what is the impac
Which factor increases the risk of engaging in sexual activity as a teen? dating younger people having previous sexual activity dressing with the latest fads
which method can be use to solve all quadratic equation? explain
Please answer correctly!!!!!!!!
How much wrapping paper do you need to cover a gift box in the shape of a rectangular prism with the dimensions of 6 inches by 5 inches by 13 inches
what creates a global wind
f(x)= x^2 what is g(x)?