rilynpredmore69
rilynpredmore69 rilynpredmore69
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Oscar needs to purchase soft drinks for a staff party. He is
trying to figure out if it is cheaper to buy the 12-pack of soda or
the 20-pack of soda. The 12-pack of soda costs $3.99, and the
20-pack of soda costs $5.48.

Respuesta :

cshayes8
cshayes8 cshayes8
  • 04-11-2020

Answer:

sorry getting points

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Distribute: 5(x - 9)
What is the answer please
Bankruptcy can make it difficult for you to get a loan, rent an apartment, or even get a job. True or false?
Hellpppppp !!!!!!! n = 40Determine, 5n - 30​
The table shows the relationship between the cost of renting a movie (in dollars) to the number of days the movie is rented
HELP ASP 1. Determine whether or not the triangles below are congruent. Complete flow proof. Include a statement and reason for each section.
The speed of a car when passing a point P is 30 m s⁻¹ and changes uniformly over a distance of 323 m to 60 m s⁻¹. Calculate the acceleration of the car.​
write tools and equipment that are available at home and give there function/uses​
Why did the Republican party split in the early 1900s?
Is America living up to its ideals