janetramos129 janetramos129
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Adam was selling rubber band bracelets. He sold 12 bracelets for $21.00. What was the unit price per bracelet?

Respuesta :

laylaschoolemail laylaschoolemail
  • 03-11-2020

Answer:

0.57cents

Step-by-step explanation:

12 bracelets/$21.00=0.571428571428

Answer Link

Otras preguntas

If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?