C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

In 4/4 time, two eighth notes are equal to: A.One half of one beat. B.One beat. C.One sixteenth of one beat. D.Two beats.
A quart is how many pounds
PLEASE ANSWER ASAP ILL GIVE BRAINLIEST!!!’ A sample of radioactive material decays over time. The number of grams, y , of the material remaining x days after th
Suppose your school costs for this term were $4900 and financial aid covered 3/4 of that amount. How much did financial aid cover? and How much do you still
1. A parachutist is 800 feet above the ground when she opens her parachute. She then falls at a constant rate of 5 feet per second. Select the equation that rep
When using two-wire cable to feed a 240-V appliance that does not require a neutral wire, you should A. mark both ends of the white wire green. B
what is 1/3x5 on anuber line what does it look like on a number line
answers to 6,7,8 pleaseee?
What’s this animal (picture is tagged) and where is it most likely to live, rainforest or desert?
What word best describes the tone of this excerpt from "The Fall of the House of Usher" by Edgar Allan Poe? I looked upon the scene before me—upon the mere hou