KylerBetz KylerBetz
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

An item costs $0.11 per ounce. If the total cost of the item is $8.80, how many
ounces are in the item?

Respuesta :

debanks
debanks debanks
  • 03-11-2020

Answer:

88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which group of chordates has a notochord and includes separate males and females?
The protection of children’s education rights from excessive work time was guaranteed by the... a. The Rehabilitation Act b. The Fair Labor Standards Act c.
Cancers that affect epithelial tissues are called __________.
Can the answer of two mixed numbers be equal to 2? Explain why or why not.?
Which of the following best explains how Napoléon governed France's empire in Europe? A. He established a new set of laws based on reason rather than tradition.
Trey found three pieces of wire in his tool drawer. Here are their lengths (in centimeters). 9 , 5.59 , 16.8 What is the total length of the three pieces?
How might Mike Huckabee respond to "Brutus'" statements on natural rights?
what is the speaker tying to do in this poem and how is this achieved?Discuss specific instances in yhe poem to support your answer
30 points: Answer the questions in the picture provided
C+3=6 need step by step solutions