angie302 angie302
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

Melinda bought 6 bowls of $13.20 what was the unit rate in dollars

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-10-2016
i think it is about 83 cents
Answer Link
AlishaZaman16 AlishaZaman16
  • 01-10-2016
unit rate is basically asking in this problem, how much is the price of one bowl. The price of one bowl in this situation is 2 dollars and 20 cents
Answer Link

Otras preguntas

speeding,peeling out or weaving through traffic are all examples of what
This Florida town maintains a fully decorated tree year round?
Which was not part of the system of legal discrimination against blacks passed by southern states after the Civil War? A. Reconstruction B. separate but equal C
Does technology always follow science? Explain.
Which organelle carries substances to other parts of a cell?
The "philosophy of reform" that shaped this era rose from what two distinct sources?
what is 6.6 as a fraction
What is a trust ? a. a large company that consists of two merged businesses b. multiple businesses that combine and operate in one state c. a business that buys
The price for each reindeer harness is $17.95 what is the price of 9 reindeer harnesses is the tax rate is 14% how much would 9 reindeer harnesses including tax
Which is part of Buddhist religious teachings? A. an all-powerful God B. the caste system C. the Mahabharata D. the Noble Eightfold Path