pokmoniznewtoo
pokmoniznewtoo pokmoniznewtoo
  • 04-10-2016
  • Mathematics
contestada

I really need to do the number five

I really need to do the number five class=

Respuesta :

charstar
charstar charstar
  • 04-10-2016
so, the original price was $4.50 meaning that he paid $2.25 for it. $5-$2.25=$2.75.
The answer is C.

Hope this helps :)
Answer Link
loonylovegood1
loonylovegood1 loonylovegood1
  • 04-10-2016
The answer is A because $4.50-$5=$.50.
Answer Link

Otras preguntas

Problem Page A store is having a sale on jelly beans and trail mix. For 8 pounds of jelly beans and 4 pounds of trail mix, the total cost is $25 . For 3 pounds
The ratio of pears to green apples is 1:3 how many pears are there​
an end of aisle price promtion changes the price eladticity of a good from -2 to -3 suppose the normal price is 16, which equates marginal revenue with marginal
I need help please guys
can somebody explain plsss ​
Simplify the expression: (6 + 4i) − (5 + i). 1 + 3i 1 + 5i 11 + 3i 11 + 5i
Which of the following is a consequence of acid deposition? Group of answer choices A) It increases the likelihood of low-lying ground fogs. B) It results in of
Mary’s car just broke down, so she has to run the rest of the way to school and arrives 5 minutes late for her psychology exam. Her heart is pounding, and she c
eve said that more students have shoes 10 inches or longer than 9 inches or shorter. do you agree?​
Aminoglycosides: Select one: a. attach to the 30S ribosomal subunit and disrupt protein synthesis. b. are metabolic analogs of PABA and block folic acid synthes