Tamiawoods053109
Tamiawoods053109 Tamiawoods053109
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If Trevor used 9 tablespoons of oil, how many tablespoons of vinegar did he use?Complete the ratio table.

Respuesta :

ChristinaHatcher30
ChristinaHatcher30 ChristinaHatcher30
  • 01-12-2020

9:3

Step-by-step explanation: if it is 3:1 then it would be equivalent to 9:3

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME???? The weighted credit for a B+ average in a weighted class is _____. A. 3.0 B. 3.33 C. 3.66 D. 4.0
What are the benefits of public access databases like ncbi? how does?
Select the three unit rates that can be used to describe the price of coffee. $2.10 per cup $6.00 per 16 ounces $8 per can $11 per pound
f(a)=4a-3 g(a)=2a-1 Find: f(-8)+g(-8)
Janet is three years older than her little sister Julie. Janet's brother is eight years younger their their sister Julie. The sum of all of their ages is 55 yea
Which of the following would not have the same number of valence electrons as the others? oxygen carbon sulfur selenium
what is 7x x= –4 + 1
Even though France lost its territories in North America and India, it was able to keep them in _____. A) Indonesia B) Philippines C) Indochina D) Korea
What kind of figurative language is she was attired in deep mourning and excited in my bosom a feeling of mingled respect
An average apartment in New York costs $2000 per month, while in San Antonio the same apartment costs $750 per month. A hamburger in New York costs around $5, w