jazzjatain jazzjatain
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

4 avocados cost $0.76 At this rate, how much do 9 avocados cost?

Respuesta :

mirajbow84 mirajbow84
  • 01-12-2020

Answer:

9 avocados cost $1.71

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why is the number of operators per shift multiplied by approximately 4.5 to obtain the total number of operators required to run the plant
Is -3y = 5x + 4 perpendicular
Factors to consider when buying a computer
Self-report surveys estimate that __________ of all adolescents engage in some type of delinquency.
The three categories of manufacturing costs comprising the cost of work in process are direct labor, direct materials, and: __________ a) direct expenses
During an experiment, solid iodine was placed in a sealed container. The container was gradually heated and purple-colored vapors of iodine formed were observed
Which term describes a situation in which one event happened directly because of another event
feature of word processing​
Help and explain pls and ty
La mayoría de los inmigrantes llegaron a Buenos Aires de España e Italia. Los inmigrantes italianos llegaron en el siglo XIX. Los inmigrantes llegaron en barco.