bijq526 bijq526
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

A store has apples on sale for $6.00 for 4 pounds. If an apple is approximately 5 ounces, how many apples can you buy for $24.00? Complete the explanation.

Respuesta :

jacksonstader895
jacksonstader895 jacksonstader895
  • 01-12-2020

Answer:

about 19 apples

Step-by-step explanation:

Answer Link
Kylehanks2004 Kylehanks2004
  • 01-12-2020

Answer:

51

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
What are the advantages and disadvantages of globalization
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
What are the advantages and disadvantages of globalization
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?