PizzaSloth305
PizzaSloth305 PizzaSloth305
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP MEEEEE IM DESPRATE T^T

PLEASE HELP MEEEEE IM DESPRATE TT class=

Respuesta :

Trinity4ever
Trinity4ever Trinity4ever
  • 01-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

we need to know how much 1 sock costs so lets do it: 5.79 divided by 12 is 0.4575

One sock costs 0.479.

Hope this helps <3

Answer Link

Otras preguntas

What is the conversion factor used to convert inches to yards a.12 inches in 1 yard b.24 inches in 1 yard c.3inches in 1 yard d.36 inches in 1 yard
what is the slope of the line whose equation is 4y-6x+16=0
Which type of ad will only focus on the positive aspects of a product? A. omission B. transfer C.statistics D. patriotism
write two different word problems about 12 birds to show 2*6 and 6*2
The distribution of the amount of money spent by students for textbooks in a semester is approximately normal in shape with a mean of 235andastandarddeviationof
Why does jefferson begin with points about human rights before discussing the colonists specific grievances?
Which figures are congruent? Will Give Brainliest Answer A. B ≅D and A ≅C B. B ≅D C. B ≅D and E ≅F D. B ≅D and E ≅F and A ≅C
The perimeter of a rectangle is 72 inches. Find the dimensions if its length is 2 inches greater than its width. Be sure to write an algebra equation
Nuts cost $1.75 per jar. How many jars can you buy with $14?
What is the value of x? A. 68° B. 62° C. 112° D. 124