Dallas44
Dallas44 Dallas44
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Need help for important quiz. I need the answers to all the blanks please!!!

Need help for important quiz I need the answers to all the blanks please class=

Respuesta :

bobbyobberson
bobbyobberson bobbyobberson
  • 01-12-2020

Answer:

$15.25=1h+2p+3s

$14=2h+0p+3s

$10.25=1h+2p+3s

Soda=$2.50

HotDog=$3.25

Popcorn:$2.25

Step-by-step explanation:

Just solve each one at a time :D

Gl on your quiz!

Answer Link

Otras preguntas

events of ww2 that led to UDHR
Simplify. 26 + (–3) ∙ (–8) A. –184 B. –2 C. 2 D. 50
How many ping pong balls would it take to fill a classroom that measures 22 feet by 16 feet by 9 feet? (Assume that a ping pong ball has a diameter of 1.5 inch
if hares with long legs run faster than hares with short legs, which hares do you expect would be most likely to survive and reproduce
Juan Ramirez sells suits in a major department store on weekends. he earns a commission of 5 percent on the first ten suits, and if he sells more than ten, he e
Choose the word that describes a person who is smart but in a sneaky way. A. Sharp. B. Cunning. C. Intelligent. D. Skillful.
what is the difference between concealed and revealed propaganda
how do I solve for x in x^2 - 8x + 12 = 0 using factoring?
If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.
The cause of the sun rising and setting in the sky is the earths rotation . What is the affect