Damarisj93996
Damarisj93996 Damarisj93996
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

it costs $3.45 to buy 3/4 lb of chopped walnuts. how much would it cost to purchase 7.5 lbs of walnuts?

Respuesta :

thomasdelgado4545
thomasdelgado4545 thomasdelgado4545
  • 02-12-2020

Answer:

$6.75 I THINK

Step-by-step explanation:

I struggled to figure this out and I'm pretty sure its $6.75 but im not sure :(

Answer Link
ewelch17041 ewelch17041
  • 02-12-2020
I think 6.45 too
:)
Answer Link

Otras preguntas

do water molecules tend to push away from each other
quadratic function vertical compression of 2/5
BARACK OBAMA "It was a pleasure to burn. It was a special pleasure to see things eaten, to see things blackened and changed. With the brass nozzle in his fists,
what is the radius and circumference for this problem? ​
The basic rule for air is A) warm air rises and cold air sinks. B) warm air sink and cold air rises. C) warm and cold air sink. D) warm air is heavy.
Write a brief list of what you think are some the benefits of voting.
How many MORE electrons can nitrogen hold in its outer energy level
A square rug has an area 94 ft. Write the side length as a square root. Then decide if the side length is a rational number.
5x+25=9x-7 solve for x
In "The Story-Teller," why does the children's aunt gasp and smile as she listens to the bachelor's story? It reminds her of a pleasant personal memory as she l