Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question ​

can u pls help me with this question class=

Respuesta :

Sydney1727 Sydney1727
  • 02-12-2020

Answer:

$147 dollars

Step-by-step explanation:

if there are 12 students going and it's 36.75 for 3 students. 12 divided by 4 is 3 so you need to multiply the amount of money you have by 4 hope that helped ^^

Answer Link

Otras preguntas

A machine with a mechanical advantage of 10 is used to produce an output force of 250 newtons. What input force is applied to this machine
Name one problem that led to the Civil War.
What is the “rule of law”?
Which compound is classified as a hydrocarbon? (1) butanal (3) 2-butanol (2) butyne (4) 2-butanone
We elect a U.S. Representative for how many years?
Which energy conversion must occur in an operating electrolytic cell? (1) electrical energy to chemical energy (2) electrical energy to nuclear energy (3) chemi
In what month do we vote for President?
Find the value of 15.0 Newton in pounds
The price of play equipment for the school has just been reduced by 25%. The new , reduced price of the play equipment is 1500. What is the original price befor
What are the two parts of the U.S. Congress?