447al81 447al81
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Jacob pays $30.40 for 3.2 ounces of steak. What is the price per ounce of the steak?

Respuesta :

marquis3475
marquis3475 marquis3475
  • 02-12-2020

Answer:

30.40/3.2=9.5 so he pays $9.50 per ounce of steak

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is a tendon and a ligament
Do chickens have a backbone
500 reduced by 4 times my age is 232 .
Give examples of 2 specific words from the poem "No Man Is An Island", by John Donne, that are meant to be understood metaphorically. What is the figurative mea
in what ways is the Holy Land an important site for all three monotheistic faiths
What are greenhouse gases?
Is 5/11 greater than 1 / 2?
How do deserts form?
Tell the value of the underlined digit 17,874,000,000 the 1 is underlined
How do I solve 15+(5-x)/x=30