ameliamarie5455 ameliamarie5455
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate.
"350 papers for $140

Respuesta :

3016183
3016183 3016183
  • 02-12-2020

Answer:

2.5 papers per dollar

Step-by-step explanation:

use a calculator and do 350/140

Answer Link
zachrteyeet
zachrteyeet zachrteyeet
  • 02-12-2020

Answer:

2.5

Step-by-step explanation:

take the number of papers and divide it by cost to determine the number of papers/dollar

350/140

(kinda like a fraction, ima just simplify to make it easy to see the answer)

35/14

5/2

2 1/2

Hope This Helps

Answer Link

Otras preguntas

HELP ASAP 25 POINTS!!!!!!!!!!! In one or two paragraphs of a minimum of 150 words, compare and contrast how sound devices are used in the poems “The Bells” by E
Help. business management
It is required to design and implement: 1. A counter which counts from 0 to 255 with seven segment display. 2. A logic function y=∑( 0,3,5,10,16,20,30 35). 3. S
Henry is diving off a diving board that is 7m above the water. After 2 seconds, he reaches his maximum height of 9m above the water. What height will Haney be a
Could somebody help me on this please?
Each visit to a water park costs $19.95. An annual pass to the park costs $89.95. Write an inequality to represent the number of times you would need to visit t
28,46,25,76,18,25,47,83,44
Please help me with this make sure to do everything it’s asking because I have no clue how to do this please look at the image to know what you are doing I need
work out ⅕ of 80 work out 48÷½​❤︎シ︎✌︎
Which consumer you think is a herbivore (eats plants only)?